Mjeku shqiptar ngre alarmin për Koronavirusin: “Jemi të dorëzuar, mungojnë mjetet për ta përballuar”

Fakti se epidemia e koronavirusit ka mbërritur shumë pranë nesh, pikërisht në Itali, me të cilën Shqipëria ka fluksin më të madh të lëvizjeve të njerzve, avionëve, trageteve, bën që kambanat e alarmit të paralajmërojnë edhe për ne. Por duket se kjo gjendje mund ta gjejë vendin po aq të papërgatitu sa ç’e gjeti edh tërmeti i 26 nëntorit, ku nuk kishim as paisjet më minimale për të kërkuar nënë gërmadha, madje as qen që i morrëm borxh nga Kosova, për të përballuar fatkeqësinë dhe parandaluar humbjet e jetëve. Pikërisht…

Lexo më tepër

Basketboll:Fitore dramatike në sekondat e fundit, Dallas Moore heroi i ndeshjes

Sot në ambientet sportive Dhimitraq Goga u zhvillua ndeshja e dytë pre-eliminatore e kupës së botës mes Shqipërisë dhe Qipros . Qipriotët e nisën mirë lojën duke marrë përparësinë në periodën e parë dhe të dytë duke e gjetur shqipërinë të papregatitur në mbrojtje dhe me gabime në sulm. Duke filluar nga perioda e tretë zbriti në parket një shqipëri tjetër e mirëorganizuar dhe e saktë në gjuatje. Ishte amerikano-shqiptari Dallas Moore heroi i ndeshjes i cili 40 sekonda para fundit realizoj një trepikësh duke i çuar shifrat 67-64 dhe…

Lexo më tepër