Festa është e gjitha e bardhebluve mundin demat e kuq me rezultatin e thellë 5-1

Megjithëse, kampionët në fuqi e nisën sfidën në mënyrë më të mirë të mundshme falë supergolit të Uilliam Kordeiros, bardheblutë jo vetëm që u kundërpërgjigjën, por e përmbysën takimin brenda 3 minutave falë 2 penalltive të ekzekutuara saktë nga Idriz Batha. Emocionet e jashtëzakonshme të ndeshjes dhe të ndryshimit dramatik të fatit të takimit u përjetuan në mënyrën në mënyrë të çmendur nga tifozët e Tiranës. Një pjesë e tyre e vendosur pas portës së kapitenit të Partizanit Alban Hoxha në pjesën e parë nuk janë përmbajtur pas shënimit të…

Lexo më tepër

Avullojnë biletat për derbin e kryeqytetit

Interesimi për biletat në përballjen mes Tiranës dhe Partizanit vazhdon të mbetet i lartë. Derbi i parë vendosi edhe një rekord për një përballje në futbollin shqiptar, pasi ishin në stadium rreth 19.500 tifozë. Megjithatë ky rekord do të thyhet, në përballjen e sotme dhe sërish mes këtyre dy skuadrave.Deri në orët e fundit janë shitur rreth 17.500 bileta. Pra teksa jemi vetëm 24 orë larg Tirana-Partizani, stadiumi do të jetë i stërmbushur. Sërish ajo që na konfirmohet është se interesimi po vazhdon të jetë i lartë për blerjen e…

Lexo më tepër

Arrestohet pronari i UET, Henri Çili, mori 750 mijë euro në këmbim të lirisë së vrasësve

Arrestohet gjatë natës pronari i UET, Henri Çili, shoferi i tij, avokati Ilir Korbi, biznesmeni Sait Fishta dhe 8 persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen se kanë ndikuar tek gjyqtarët për të liruar Arbion dhe Alban Alikon. Ndaj Çilit rëndojnë akuzat për korrupsion, ushtrim të ndikimit të paligjshëm, falsifikim të dokumenteve dhe shpërdorim detyre. TIRANË–Dosja.al zbulon ekskluzivisht se mbrëmjen e së enjtes u arrestua në Tiranë për llogari të Gjykatës së Gjirokastrës, pronari i Universitetit Europian të Tiranës, njëherazi dhe botuesi, Henri Çili. Bashkë me të, në prangat e Policisë kanë…

Lexo më tepër