Kupa e Shqipërisë/ Përcaktohen ekipet gjysmëfinaliste, faza finale në Vlorë

Janë luajtur ndeshjet çereknale të Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra. Flamurtari, Tirana, Elbasani e Partizani janë katër skuadrat që do të duelojnë për këtë trofe, gjysmënalet e së cilës do të luhen më datën 31 janar, në Vlorë (në qytetin bregdetar do të luhet edhe finalja më datën 1 shkurt). Fitoret e Flamurtarit dhe Tiranës ishte të pritshme, dy skuadra pretendente që tuan me diferenca ndaj rivaleve. Mjaft e rëndësishme torja që Partizani arriti në Shkodër ndaj Vllaznisë, dy ekipe rivale e që synojnë trofe këtë sezon. Jashtë fushe ton edhe Elbasani, që në kryeqytet mposhti dhe eliminoi Studentin.

Basketboll – Femra, faza çereknale

Vllaznia – Partizani, 66-71

Tirana – Kamza Basket, 99-37

Flamurtari – Apolonia, 125-75

Mund të ju interesojnë

Leave a Comment