Nata e cmimeve Golden Globes 2020

Edicioni i 77-të i festivalit të cmimeve Golden Globes u zhvillua mbrëmjen e së dielës, prezantuesi për të pestën herë rradhazi ishte Ricky Gervais. Ai paralajmëroj publikun se do tregohej njësoj i ashpër me ta siç është treguar gjithmon, dhe i rikujtoj atyre se ishin thjesht shaka dhe mos ti merrnin aq seriozisht.

Ishte studio Netflix ajo që dominoj festivalin e cila mori 34 nominime për kategoritë e filmave dhe serialeve. Filmi më i mirë u votua filmi “1917” me tematik luftën e parë botërore, filmi Joker fitoj cmimin për performancën më të mirë nga aktori Joaquin Phoenix, filmi judi fitoj cmimin per performancën më të mire nga aktorja femër Renee Zellweger , filmi “Once Upon a Time in Hollywood” fitoj cmimin filmi më i mirë komedi. Filmi “The Irishman” pati 5 nominime në pesë kategori të ndryshme por pa arritur të fitoj një cmim.

Mund të ju interesojnë

Leave a Comment