Percaktohen ciftet e 1/8-ve ne Champions League

Është hedhur ditën e sotme shorti për fazën e 1/8-ve, në Ligën e Kampionëve, ku nuk mungojnë edhe përballjet e mëdha.

Një përballje e bukur do të jetë ajo mes Dortmundit dhe PSG-së, e cila do të luhet të martën e 18 shkurtit në Gjermani.

Ndeshje tjetër e madhe është edhe ajo mes Real Madridit dhe Sitit, e cila pa frikë mund të konsiderohet edhe si me e bukura e kësaj faze. Fituesit e edicionit të fundit, Liverpuli gjithashtu do të ketë një ndeshje tjetër të vëshirë, teksa përballë do të kenë Atletiko Madridin.

Ja ndeshjet e para dhe datat:

Dortmund-PSG, e martë, 18 shkurt 2020

Atletiko Madrid-Liverpul, e martë, 18 shkurt 2020

Atalanta-Valencia, e mërkurë, 19 shkurt 2020

Totenhem-Lajpcig, e mërkurë, 19 shkurt 2020

Çelsi-Bajern, e martë, 25 shkurt 2020

Napoli-Barcelona, e martë, 25 shkurt 2020

Real Madrid-Siti, e mërkurë, 26 shkurt 2020

Lion-Juventus, e mërkurë, 26 shkurt 2020

Ndeshjet e kthimit:

Valencia-Atalanta, e martë 10 mars 2020 

Lajpcig-Totenham, e martë 10 mars 2020

PSG-Dortmund, e mërkurë 11 mars 2020

Liverpul-Atletiko Madrid, e mërkurë, 11 mars 2020

Siti-Real Madrid, e martë 17 mars 2020

Juventus-Lion, e martë 17 mars 2020

Bayern-Çelsi, e mërkurë 18 Mars 2020

Barcelona-Napoli, e mërkurë 18 Mars 2020

Mund të ju interesojnë

Leave a Comment